Moje konto Moje konto

Farby wodne

Farby wodne oferowane w naszym sklepie plastycznym, to wysokiej jakości produkty dostępne w najlepszej cenie!. 

Farby wodne - lista produktów:

1 2

Farby wodne pozwalają na malowanie tzw. techniką wodną, która polega na nakładaniu rozcieńczonego wodą pigmentu na papierowe podłoże. Technika ta należy jednak do niezwykle wymagających, ponieważ uniemożliwia nałożenie poprawek do rysunku, ani zamalowania już istniejącego. Wymaga dużej precyzji nakładania farby, ale ostateczny efekt zależy również od wyboru odpowiedniego podłoża, czy pędzla - najlepiej sprawdzą się tutaj te, wykonane z naturalnego włosia. Farby wodne najczęściej występują w tubkach lub kostkach, ale można także spotkać farby w płynie, sztyfcie lub pisaki.

Wybór powinien być uzależniony od oczekiwanego efektu i umiejętności malarza. Farby wodne znane są również pod nazwą farby akwarelowe. Najczęściej występują jako farby wodne w tubkach - umożliwia to łatwe mieszanie kolorów oraz wygodne przechowywanie i wybór stopnia rozcieńczenia pigmentu. Sprawdzą się zarówno dla doświadczonych malarzy, jak i dla studentów. Farby wodne dla plastyków Profesjonalni akwareliści doceniają farby wodne w kostkach, których spoiwo stanowi miód pszczeli i guma arabska. Substancje te wiążą pigment i zapewniają tym samym idealną gładkość podczas rozprowadzania farby na papierze.

 

Farby wodne dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z farbami wodnymi, polecamy palety, zawierające całą gamę kolorów. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju farb, jest stosunkowo niska cena, która zachęca do zapoznania się z akwarelami, bez inwestowania w materiały wysokich kwot.